تاکسی‌های اینترنتی که چند سالی است در کشور ما نیز رواج بسیاری پیدا کرده است، یکی از راه‌های آسان برای جا‌به‌جایی‌ داخل شهر است. با استفاده از این روش شما دیگر نیازی به یافتن شماره‌های آژانس و منتظر ماندن برای تاکسی ندارید و به سادگی می‌توانید توسط اپلیکیشن‌های مربوطه و انتخاب مسیر، در سریع‌ترین زمان ممکن و با هزینه‌ای کمتر، به مقصد موردنظرتان بروید. تاکسی های اینترنتی ترکیه نیز در سال‌های اخیر، طرفداران بسیاری پیدا کرده‌اند.

چند سال قبل، زمانی که تاکسی‌های اینترنتی در کشورهای گوناگون به تازگی فعالیت خود را شروع کرده بودند، جذابیت‌های فراوانی برای مردم داشتند. مردمی که تا قبل از رسیدن به مقصد از هزینه پرداختی مطلع نمی‌شدند، حالا با کلیک روی گزینه‌ای هزینه و تمامی اطلاعات و امکانات لازم را مشاهده می‌کردند.

بیشتر بخوانید: اجاره خودرو در ترکیه: لذت سفر با خودروهای لوکس در جاده‌های رویایی

تاکسی های اینترنتی ترکیه

در کشور ترکیه نیز مانند ایران، شرکت‌های تاکسی‌رانی اینترنتی شروع به فعالیت کرده و رضایت عده زیادی را جلب کردند. در این مطلب، معروف‌ترین و کاربردی‌ترین تاکسی های اینترنتی ترکیه را به همراه امکاناتی که هرکدام برای مسافران خود فراهم می‌کنند معرفی خواهیم کرد.

پرکاربردترین تاکسی های اینترنتی ترکیه

کشور ترکیه علاوه بر گسترش حمل و نقل عمومی خود، در زمینه تاکسی‌رانی و تاکسی‌های اینترنتی نیز پیشرفت چشمگیری داشته است. از جمله پرکاربردترین و معروف‌ترین تاکسی‌های اینترنتی در ترکیه می‌توان به “بی‌تاکسی” (BiTaksi)، “آی‌تاکسی” (İtaksi)، “گت ترنسفر” (Get Transfer) و “اوبر” (Uber) اشاره کرد.

بی‌تاکسی  BiTaksi

یکی از شناخته شده‌ترین تاکسی‌های اینترنتی در کشور ترکیه بی‌تاکسی است. سازنده اپلیکشن بی‌تاکسی درمورد این برنامه می‌گوید « بی‌تاکسی، اپلیکیشنی برای ایجاد پلی بین مسافرانی که به دنبال تاکسی هستند و تاکسی‌هایی که به دنبال مسافر هستند، می‌باشد.» براساس همین جمله می‌توان گفت که شرکت بی‌تاکسی، هیچ راننده اختصاصی نداشته و تنها خدمات تاکسی را برای یافتن مسافر و دریافت کمیسیون مشخص در ازای هر مسافر ارائه می‌دهد.بهترین تاکسی های اینترنتی ترکیه

در سایت بی‌تاکسی اطلاعات دقیقی از این حق کمیسیون نوشته نشده است؛ اما رانندگان تاکسی حق کمیسیون شرکت بی‌تاکسی را 7% اعلام می‌کنند. البته لازم به ذکر است که این هزینه ارتباطی به مشتری نداشته و راننده تاکسی موظف است هزینه‌ای را که در تاکسی‌متر نوشته می‌شود از مسافر اخذ کند. 7% گفته شده بین راننده و شرکت تاکسی‌رانی می‌باشد.

چگونه می‌توان از بی‌تاکسی استفاده کرد

نحوه استفاده از تاکسی‌های بی‌تاکسی بسیار ساده است. برای این کار کافیست وارد حساب کاربری گوگل پلی (برای دارندگان گوشی‌های اندروید) یا اپ‌استور (برای دارندگان گوشی‌های اپل) خود شده و نرم‌افزار بی‌تاکسی را دریافت و نصب کنید. پس از آن با ایجاد یک حساب کاربری به سادگی می‌توانید از امکانات بی‌نظیر این شرکت تاکسی‌رانی بهره‌مند شوید.

مهم‌ترین ویژگی بی‌تاکسی مشتری‌مداری آن است. در صورتی که به هر دلیلی مشکلی در پرداخت ایجاد شود، می‌توانید به سرعت با پشتیبانی این شرکت تماس بگیرید تا آن‌ها در اسرع وقت مشکل را پیگیری و  راه‌حلی برای حل مشکل ارائه دهند. معمولاً در این قبیل موارد، شعار این شرکت «حق با مشتریست» خواهد بود.

پس از پایان سفر می‌توانید به راننده امتیاز موردنظرتان را داده و در بخش مخصوص توضیحات، نظر مثبت یا منفی‌تان را درمورد ایشان بنویسید. به این ترتیب، سایر مسافران می‌توانند نظرات گوناگون را درمورد راننده خوانده و برای سفرهایشان راحت‌تر تصمیم بگیرند. لازم به ذکر است که امکان استفاده از بی‌تاکسی، فعلا در شهرهای استانبول و آنکارا وجود دارد اما بی‌تاکسی سعی دارد امکانات خود را در سایر شهرهای ترکیه نیز گسترش دهد.

ویژگی‌های منحصر به فرد بی‌تاکسی

 • می‌توانید تاکسی‌های موجود در اطرافتان را در اپلیکیشن مشاهده کنید.
 • از روی نقشه، می‌توانید موقعیت تاکسی و اطلاعات راننده و خودرو را مشاهده کنید.
 • امکان پرداخت نقدی و اینترنتی برای مسافران وجود دارد.
 • اطلاعات خودرو و راننده را می‌توانید با اطرافیانتان به اشتراک بگذارید.
 • می‌توانید به سفرهای قبلی راننده دسترسی پیدا کرده و امتیاز او را مشاهده کنید.
 • بی‌تاکسی اخیراً با به روز رسانی اپلیکیشن خود، امکان مشاهده امتیازهای راننده را برای مسافران خود فراهم کرده است.
 • در حین سفر می‌توانید نحوه پرداخت خود را از نقدی به اینترنتی یا از پرداخت اینترنتی به نقدی تغییر دهید.
 • بی‌تاکسی برای افرادی که مشکلات بینایی و شنوایی دارند نیز امکان استفاده از اپلیکیشن را فراهم کرده است.
 • می‌توانید در اپلیکشن، آدرس مورد علاقه خود را که بیشترین جابه‌جایی را دارید، انتخاب کنید.
 • برای افزایش امنیت و خصوصی‌سازی مسافران، هیچ شماره‌ای نمایش داده نمی‌شود.
 • سرویس خاصی برای افرادی که قصد جابه‌جایی به همراه حیوان خانگی خود را دارند، ایجاد شده است.
 • می‌توانید تاکسی‌های زرد (انتخاب اقتصادی) یا تاکسی‌های آبی (انتخاب لوکس) را برای سفر خودتان انتخاب کنید.
 • با شیوع بیماری کرونا در ترکیه، شرکت تاکسی‌رانی اینترنتی بی‌تاکسی امکان استفاده از تاکسی‌های کابین‌دار را به خدمات خود اضافه کرده است.تاکسی اینترنتی در ترکیه

  آی‌تاکسی İTaksi

  یکی از قوی‌ترین رقبای بی‌تاکسی بین تاکسی های اینترنتی ترکیه، شرکت “آی‌تاکسی” است. همانطور که گفته شد، در دسترس نبودن بی‌تاکسی در تمام استان‌های ترکیه یک امتیازی منفی برای این شرکت است. این درحالی است که آی‌تاکسی، تمرکز خود را روی جلب توریست در شهرهای توریستی ترکیه گذاشته است.

  این شرکت یکی از امن‌ترین و مطمئن‌ترین  شرکت تاکسی های اینترنتی ترکیه است. شروع فعالیت آی‌تاکسی تحت نظارت شهرداری استانبول بوده و تمامی حوادث داخل ماشین ثبت و ضبط خواهد شد. می‌توان گفت آی‌تاکسی، راحت‌ترین و امن‌ترین راه پیدا کردن تاکسی و ارائه خدمات تاکسی‌رانی است.

  چگونه می‌توان از آی‌تاکسی استفاده کرد

  برای استفاده از تاکسی‌های اینترنتی آی‌تاکسی در ترکیه، ابتدا باید اپلیکیشن مربوط به آن را دانلود و نصب کنید. پس از ایجاد حساب کاربری برای خود، می‌توانید از خدمات دریافت تاکسی استفاده کنید. این اپلیکیشن به شما این امکان را می‌دهد که در پایان سفر به کیفیت سفر و راننده امتیاز داده و نظر خود را بیان کنید.

  یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های آی‌تاکسی وجود دوربین‌های امنیتی برای ثبت و ضبط حوادث داخل تاکسی است. علاوه بر آن در تاکسی‌های آی‌تاکسی دکمه‌ای قرار داده شده است که در صورت بروز هرگونه مشکل می‌توانید از این دکمه استفاده کنید تا اطلاعات راننده، مسافر، خودرو و تمامی اطلاعات لازم برای مرکز امنیت ارسال شود.تاکسی های اینترنتی ارزان ترکیه

  ویژگی‌های آی‌تاکسی

  • آی‌تاکسی امکان پرداخت آنلاین، نقدی و پرداخت با استفاده از استانبول کارت را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد.
  • هنگام انتخاب مبدا و مقصد موردنظرتان می‌توانید هزینه حدودی برای پرداخت را مشاهده کنید.
  • با تعرفه‌های گوناگونی که وجود دارد، می‌توانید از تخفیف‌های ویژه آی‌تاکسی استفاده کنید.
  • به منظور افزایش ایمنی و اطمینان خاطر مسافران، بر روی تاکسی‌های اینترنتی این شرکت لوگو مخصوص آی‌تاکسی قرار گرفته است.
  • هزینه تاکسی‌های آی‌تاکسی نسبت به بی‌تاکسی ارزان‌تر است.ارزان ترین تاکسی اینترنتی در ترکیه

   گت ترنسفر Get transfer

   یکی از جذاب‌ترین و هیجان‌انگیزترین تاکسی های اینترنتی ترکیه، گت ترنسفر است. همان‌طور که می‌دانید ترکیه کشوری توریستی است. به همین دلیل تاکسی اینترنتی گت ترنسفر برای گردشگرانی که به کشور ترکیه سفر می‌کنند، جابه‌جایی از فرودگاه تا هتل، رفتن به هتل‌های جذاب و رستوران‌ها را در نظر گرفته است.معرفی تاکسی اینترنتی در ترکیه

   یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد گت ترنسفر این است که برای مسافرانی که از فرودگاه درخواست تاکسی می‌دهند، به مدت 60 دقیقه بدون دریافت هیچ هزینه‌ای منتظر می‌ماند؛ این در حالی است که سایر تاکسی های اینترنتی ترکیه به مدت 15 دقیقه بدون دریافت هزینه منتظر مسافر می‌مانند.

   شرکت تاکسی‌رانی اینترنتی گت ترنسفر برای اولین با در جهان امکان استفاده از تاکسی‌های هوایی مانند هواپیما و هلیکوپتر را در اختیار مشتریان خود قرار داد. همچنین شما می‌توانید از سرویس‌های مختلف موجود در این شرکت (مانند ون، مینی‌بوس، اتوبوس و …) وابسته به نیازتان استفاده کنید.

   در هنگام استفاده از خدمات این شرکت با وجود هزینه‌های نسبتا بالا، هیجان بسیاری را نیز تجربه خواهید کرد. در صورتی که از تاکسی‌های این شرکت استفاده می‌کنید، انتظار تاکسی‌های زرد و آبی معمول را نداشته باشید. براساس نیاز شما و تعداد مسافرین ماشین‌های متفاوتی ارسال خواهند شد؛ بنابراین فقط با توجه به آرم ‌Get Trasnfer که روی درب خودروها وجود دارد می‌توانید تاکسی‌های این شرکت را بشناسید.

   بیشتر بخوانید: راهنمای سفر به استانبول: صفر تا صد سفر به شهر رویایی دوقاره‌ای

معرفی تاکسی های اینترنتی ترکیه

گت ترنسفر یکی از معتبرترین شرکت‌های اینترنتی ترکیه است که شعبه‌های فعالی در لندن، رم، مسکو و سایر شهرهای بزرگ کشورهای سراسر دنیا دارد.

اوبر Uber

یکی از معروف‌ترین شرکت‌های تاکسی‌های اینترنتی در سراسر دنیا شرکت اوبر است. این شرکت در ابتدا شرکتی آمریکایی بوده که با گسترش در سطح دنیا به ترکیه نیز رسیده است. شرکت اوبر از سال 2015 در 58 کشور و 300 شهر خدمات ویژه‌ای را برای مسافران خود ارائه می‌دهد.اوبر در ترکیه

با این وجود عده‌ای از مردم ادعا می‌کردند که بسیاری از رانندگان اوبر، گواهینامه رانندگی نداشته یا سبک رانندگی آن‌ها غیر ایمن است. علاوه بر آن، اعتراضاتی نیز به دلیل قانون‌شکنی‌های رانندگان اوبر به گوش می‌رسید. با این حال، اوبر اعتنایی به اعتراضات نکرده و حمل و نقل را با وسایل نقلیه شخصی رانندگان ادامه داد. در تاریخ 14 دسامبر 2016، حادثه‌ای که در سانفرانسیسکو رخ داد، باعث شد بی‌اعتمادی به رانندگان اوبر بیشتر شود. در این حادثه، راننده اوبر با رد کرد چراغ قرمز، باعث کشته شدن یک عابر پیاده شده بود.

اوبر در ترکیه

همان‌طور که گفته شد تاکسی های اینترنتی ترکیه چندین سال است که شروع به فعالیت کرده‌اند، اوبر نیز از سال 2014 فعالیت خود را با “اوبر بلک” (Uber black) در ترکیه آغاز کرد. در دسامبر سال 2016، اداره امنیت ملی، اوبر را به جرم حمل و نقل دزدان دریایی جریمه کرد.

سپس در سال 2017، شرکت‌های تاکسی‌رانی ترکیه، علیه شرکت اوبر شکایت کردند. پس از آن، بین تاکسی های اینترنتی ترکیه، شرکت اوبر اعتبار خود را از دست داد و به عنوان شرکتی غیرقانونی شناخته شد.قیمت تاکسی اینترنتی در ترکیه

با این وجود به دلیل شهرت جهانی که این شرکت داشت، نام اوبر به سادگی از ذهن مردم ترکیه نیز پاک نشده است. این‌که هنوز در گوشه و کنار ترکیه نام اوبر به گوش می‌رسد؛ به این دلیل است که این شرکت و اپلیکیشن آن، فعالیت خود را به صورت غیرقانونی ادامه می‌دهد. با تمامی این اوصاف، ماشین‌های اوبر لوکس‌تر از سایر تاکسی های اینترنتی ترکیه هستند و هزینه کمتری نیز نسبت به بقیه دریافت می‌کنند.

نکته مهم درمورد تاکسی های اینترنتی ترکیه

نکته قابل توجهی که درمورد تاکسی‌های اینترنتی وجود دارد علاوه بر راحتی در حمل و نقل، بحث امنیت و تضمین است. بیشتر شرکت‌های تاکسی‌رانی اینترنتی در سراسر جهان، سعی در ایجاد این امنیت خاطر برای مسافران خود دارند. با این حال برای ایمنی در حین سفر، اطلاعات راننده و خودرو را تطبیق داده و بهتر است مسیر را برای رسیدن به مقصد بدانید.

همچنین برای دریافت اطلاعات دقیق‌تر درمورد هرکدام از اپلیکیشن‌های تاکسی های اینترنتی ترکیه می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی موجود در وب‌سایت با مشاوران یرینو در ارتباط باشید. مشاوران و متخصصان ما همواره آماده ارائه اطلاعات مورد نیاز برای مسافران و علاقه‌مندان به مهاجرت به ترکیه هستند.