دوباره همراه شما هستیم تا این بار درباره بهترین بیمارستان های خصوصی ترکیه ، خدماتی که برای بیماران دارند و تمام ویژگی‌های این مراکز درمانی صحبت کنیم. امیدواریم گذر هیچ‌کدام از هم‌وطنان و هم‌نوع‌هایمان، به جز خوشی، هیچ‌گاه به بیمارستان نیافتد.

حقیقت این است که ما هرچقدر هم نخواهیم و هرچقدر مراقب باشیم، باید بدانیم که بیماری همیشه در کمین است. تنها چاره کار پیشگیری از آن و مراجعه به مراکز معتبر و قابل‌اعتماد میباشد. در این مقاله قصد داریم شما را با مزایای بیمارستان‌ های خصوصی ترکیه و چند نمونه از بهترین بیمارستان‌های این کشور آشنا کنیم.

کشور ترکیه از آنجایی که در پی پیشرفت همه‌جانبه و در تمامی صنوف است، تلاش‌های فراوانی برای پیشرفت کیفیت پزشکی و خدمات درمانی نیز داشته‌است. البته همه‌چیز دوباره به بالا رفتن کیفیت آموزش در دانشگاه‌های این کشور بازمی‌گردد. فارغ‌التحصیلان رشته‌های پزشکی در ترکیه می‌توانند به سادگی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی این کشور مشغول به کار شوند.

بیمارستان های خصوصی ترکیه

بیمارستان ها در ترکیه

بیمارستان‌های ترکیه همان‌طور که پیش‌تر نیز گفته‌ایم به سه دسته، بیمارستان‌های تعاونی، بیمارستان‌های خصوصی و بیمارستان‌های دولتی تقسیم می‌شوند. بسیاری از بهترین خدمات پزشکی در این کشور، در بیمارستان‌های خصوصی آن انجام می‌گیرد.

بیمارستان‌ های خصوصی ترکیه براساس نوع خدمات و نحوه ارائه این خدمات از بیمارستان‌های دولتی جدا می‌شوند. تعداد بیمارستان‌هایی که شما در آن‌ها احساس راحتی داشته و تمامی خدمات برای بیماران و همراهان بیمار مهیا است، روز‌به‌روز افزایش پیدامی‌کند.

بیمارستان های خصوصی ترکیه و بیمارستان های زنجیره‌ای این کشور

تعداد بیمارستان های خصوصی ترکیه را می‌توان حدود 560 بیمارستان تخصصی عمومی دانست که گفته‌می‌شود 15% از این تعداد به دنبال تاسیس بیمارستان‌های خصوصی زنجیره‌ای هستند.

  • MLP CARE بزرگترین بیمارستان‌های خصوصی زنجیره‌ای کشور ترکیه هستند. نام این زنجیره از خدمات عمده آن که شامل Medical Park و  Live Hospital می‌باشد؛ گرفته‌شده‌است. تعداد بیمارستان‌های فعال این زنجیره 29 بیمارستان خصوصی است که بیش از 2000 پزشک، نزدیک به 3500 پرستار و 16500 کادر بیمارستانی در این 29 مرکز درمانی مشغول به کارند.
  • دومین گروه بیمارستانی بزرگ کشور ترکیه، زنجیره آجی‌بادم ترکیه است که بی‌شک نام آن به وفور به گوش همه‌ خورده. این زنجیره بیمارستانی در سرتاسر ترکیه، 22 بیمارستان خصوصی با خدمات فوق‌العاده‌ای که 22000 پرسنل فعال در آن مشغول‌اند میزبان انواع بیماران است.
  • بیمارستان‌های دانشگاه باشکنت نیز با ایجاد زنجیره بیمارستانی و تحقیقاتی، به‌عنوان سومین زنجیره بزرگ درمانی در کشور ترکیه شناخته می‌شوند. این مجموعه شامل 1 بیمارستان بسیار تخصصی و 6 مرکز تحقیقات مجهز می‌باشد.
  • چهارمین زنجیره بیمارستان خصوصی که می‌توان در ترکیه نام‌برد؛ بیمارستان‌‌های خصوصی مموریال است. این محموعه بزرگ با 11 بیمارستان، 3 کلینیک درمانی و 7000 پرسنل فعال، برای بیماران ترک و خارجی خدمات بی‌نظیری را ارائه می‌دهد.

 مزایای بیمارستان‌های خصوصی برای بیمار و همراهان‌اش

بیشتر افراد به دلیل هزینه‌های بالایی که بیمارستان‌های خصوصی دارند، تا زمانی‌ که مجبور نیستند این بیمارستان‌ها را برای مراجعه انتخاب نمی‌کنند. در این مورد می‌توان تا حدودی حق را به بیمار داد و تا حدی او را در راه اشتباه دانست؛ حالا شاید کنجکاو شده‌باشید که اشتباه این طرز فکر کجاست؟

همه بیمارستان های خصوصی ترکیه مثل هم نیستند و هزینه‌‌های درمان و بستری شدن در هرکدام نیز با دیگری متفاوت است. بیشتر این بیمارستان‌ها مبالغ بسیار معقول و عادلانه‌ای به نسبت خدماتی که ارائه می‌دهند تعیین می‌کنند. همین مورد باعث افزایش درخواست تاسیس بیمارستان‌های خصوصی بیشتر در ترکیه شده‌است.

از طرف دیگر با پیشرفت تکنولوژی‌های نظرسنجی در اینترنت؛ رقابت شدیدی بین تمامی صنوف کاری ایجاد شده‌است که بیمارستان‌ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند. همه در تلاش‌اند تا بهترین خدمات را با مناسب‌ترین هزینه ارائه دهند تا نظرات مثبت بیشتری در سایت‌ها و صفحات نظرسنجی مربوطه به دست بیاورند. بنابراین شما می‌توانید قبل از مراجعه به بیمارستان و انتخاب بیمارستان، گشت‌وگذار کوتاهی در دنیای اینترنت داشته‌باشید و نظرات افراد مختلف را درباره خدمات ارائه شده، بخوانید.

با تمام این اوصاف همان‌طور که در ابتدا نیز گفتیم، هزینه‌های درمانی در بیمارستان‌های خصوصی ممکن است برای عده زیادی از بیماران بالا باشد. توصیه ما این است که تنها برای بیماری‌های جدی و حاد به این بیمارستان‌ها مراجعه کنید و برای بیماری‌های ساده و عمومی هزینه اضافی برای درمان در این مراکز پرداخت نکنید.

بیمارستان های خصوصی ترکیه

یکی از خدماتی که برای بیماران در بیمارستان‌های خصوصی وجود دارد، نحوه برخورد پزشک و کادر درمان با بیمار و همراهان وی است. مانند بیمارستان‌های ایرانی در بیمارستان های خصوصی ترکیه نیز نوع رفتار پزشک و پرسنل با بیمار بسیار بهتر از بیمارستان‌های دولتی است. در بیمارستان‌های دولتی به دلیل حجم بالای مراجعه، زمان خیلی کمی برای هر بیمار اختصاص می‌دهند. اگر به بیمارستان‌ خصوصی در کشور ترکیه مراجعه کردید، می‌توانید مطمئن باشید که پزشک شما باحوصله و دقت تمامی حرف‌ها و ترس‌هایتان را شنیده و با آرامش کامل برای شما دارو نجویز می‌کند. از طرف دیگر، اگر در بیمارستان‌های خصوصی بستری شدید، نحوه برخورد پرستارها و پرسنل نیز با شما بسیار بهتر از بیمارستان‌های شلوغ دولتی خواهدبود.

تا اینجا کلیاتی را درباره بیمارستان‌های خصوصی ترکیه بررسی کرده‌ایم؛ حالا نوبت به معرفی بهترین بیمارستان‌های خصوصی در این کشور می‌رسد.

3 نمونه از بهترین بیمارستان های خصوصی ترکیه

با توجه به همان بحث رقابتی که کمی قبل گفتیم، تعداد بیمارستان‌های خصوصی که امکانات بسیاری برای بیماران ارائه می‌دهند بسیار زیاد است. به همین دلیل تنها به معرفی 3 نمونه از معروف‌ترین آن‌ها اکتفا خواهیم کرد.

  1. بیمارستان اسمرای (Emsey Hastanesi, Pendik)

بیمارستان اسمرای یکی از بیمارستان‌های خصوصی مجهزی است که در سال 2012 در منطقه پندیک در استانبول تاسیس شد. این بیمارستان 254 تخته با فاصله‌ای کم (حدود 10 دقیقه) تا فرودگاه بین‌المللی ساخته ‌شده‌است. همین موقعیت قرارگیری برای بیماران خارجی که از سایر کشورها به منظور درمان به ترکیه سفر می‌کنند جذاب‌ترین ویژگی آن است.

بیمارستان های خصوصی ترکیه

این بیمارستان از تکنولوژی‌های تخصصی پزشکی بهرمند بوده و با استانداردهای جهانی و بین‌المللی فعالیت می‌کند. این بیمارستان در بسیاری از کشورهای خارجی مراکزی برای مشاوره بیماران دارد که بیمار می‌تواند قبل از رفتن به استانبول، با مشاوران مربوطه صحبت کرده و تمامی اطلاعات را دریافت کند.

از دیگر ویژگی‌های بی‌نظیر این بیمارستان، پزشکان بسیار مجربی است که درصد قابل توجهی از آن‌ها از دانشگاه‌های بین‌المللی فارغ‌التحصیل شده‌اند. زمینه‌های پزشکی که این بیمارستان به آن‌ها شهرت یافته عبارتند از: درمان‌های سرطان، جراحی قلب و عروق، IVF، پیکرتراشی، درمان‌های هسته‌ای و جراحی ستون فقرات.

  1. بیمارستان بین‌المللی کُلان (Kolan International Hastanesi, İstanbul)

بیمارستان بین‌المللی کلان که در منطقه شیشلی استانبول قراردارد، در سال 1997 تاسیس شده و دارای 174 تخت بیمار می‌باشد. این بیمارستان یکی از مراکز درمانی گروه بزرگ کلان است که سالانه بیش از یک میلیون بیمار را درمان می‌کند.

گروه بزرگ کلا با بیش از 3000 پرسنل، خدمات بی‌نظیری را برای بیماران و همراهان آنان ارائه می‌دهد. در این بیمارستان 6 اتاق عمل، 174 اتاق استراحت بیمار و 58 تخت مراقبت ویژه وجوددارد. باوجوداین‌که بیمارستان کلان یک بیمارستان عمومی برای تمامی امراض است؛ اما حیطه تخصصی این بیمارستان را می‌توان جراحی کودکان، جراحی مغز و اعصاب، جراحی‌های پلاستیک و قلب و عروق دانست.

بیمارستان های خصوصی ترکیه

استانداردهای درمانی و شیوه ارائه خدمات در این بیمارستان کاملا مطابق با استانداردهای اروپایی است. از طرف دیگر بیمارستان کلان دارای مترجمانی به زبان‌های روسی، عربی، انگلیسی، آذری و بسیاری از زبان‌های دیگر است که بتواند رفاه حال بیماران را فراهم کند.

بیشتر بخوانید: چرا مردم ایران زندگی در ترکیه را ترجیح میدهند؟

ویژگی جذاب این بیمارستان برای بیماران خارجی، امکان رزرو هتل، راننده‌ شخصی از هتل تا بیمارستان و یا فرودگاه، کمک‌هایی برای دریافت ویزای درمانی و … است. علاوه‌بر موارد گفته شده، تمامی بیماران با امکانات VIP تحت درمان قرار خواهند گرفت.

  1. بیمارستان‌های زنجیره‌ای آجی‌بادم (Acıbadem Hastaneleri Grubu)

بیمارستان‌های زنجیره‌ای آجی‌بادم دومین گروه بیمارستانی بزرگ جهان است که در سال 1991 تاسیس شد. آجی‌بادم، با داشتن 21 بیمارستان خصوصی و بسیار تخصصی و 16 پلی‌کلینیک مجهز یکی از معروف‌ترین مراکز درمانی در ترکیه است. در بیمارستان‌های این زنجیره بیمارستانی درمجموع 3500 پزشک و 4000 پرستار، مشغول به کارند. این بیمارستان با داشتن پزشکان بسیار ماهر و مجرب، معروف به عمل‌های جراحی پیچیده و سخت است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر از این بیمارستان می‌توانید مطلب مربوط به بیمارستان آجی بادم استانبول را در اینستاگرام یرینو تی‌وی مطالعه کنید.

بیمارستان های خصوصی ترکیه

ازجمله مهم‌ترین ویژگی‌های این بیمارستان می‌توان به وجود 9 مرکز درمان تخصصی سرطان، 12 مرکز مراقبت‌های خاص از بیماری‌های قلبی، 11 مرکز آی‌وی‌اف، 5 مرکز پیوند اعضا، 6 مرکز درمان ستون فقرات و مغز استخوان، 17 مرکز درمان بیماری‌های زنانه و سرطان سینه و 8 مرکز تخصصی برای درمان انواع چاقی می‌باشد.

بیمارستان های خصوصی ترکیه

در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با انواع بیمارستان‌ها و بهترین بیمارستان‌ های خصوصی ترکیه آشنا کنیم. امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده و درصورت نیاز به این اطلاعات بتوانید به آن مراجعه کنید.

در پایان قبل از سفر به ترکیه و دریافت ویزای درمانی می‌توانید از مشاوران گروه تخصصی یرینو کمک بگیرید. تنها کافیست از طریق راه‌های ارتباطی موجود در وب‌سایت یرینو یا صفحه اینستاگرام، با ما ارتباط برقرار کنید. اگر تجربه بستری شدن و یا مراجعه به بیمارستان‌های خصوصی ترکیه را داشته‌اید؛ در قسمت دیدگاه تجربه خودتان را با ما و همراهان یرینو به اشتراک بگذارید.