وقتی صحبت از شهرهای ترکیه به‌میان می‌آید، بی‌شک نام استانبول، اولین اسم در لیست زیباترین و محبوب‌ترین شهرهای این کشور است. شمایی که درحال مطالعه این مطلب هستید، احتمالا قصددارید در آینده نزدیک به استانبول سفر کنید. باوجوداین‌که زیبایی‌ها و جاذبه‌های گردشگری استانبول را نمی‌توان در یک مطلب جمع‌آوری کرد، اما تا حدامکان قصدداریم راهنمای گردشگری استانبول جامع و تقریبا کاملی در اختیار شما قراردهیم.

گروه یرینو در تلاش است تا بتواند لحظات ناب و بی‌نظیری برای شما در شهر زیبا و تاریخی استانبول فراهم کند. همراه ما باشید تا با جاذبه‌های استانبول آشنا شویم و لیستی از کارهایی که حتما باید در استانبول انجام‌دهید، جمع‌آوری کنیم.

زیبایی‌های شهر استانبول

اولین نکته‌ای که در راهنمای گردشگری استانبول باید به آن پرداخت معرفی شهر زیبای استانبول برای افرادی است که اولین سفرشان به این شهر جذاب را تجربه‌ ‌خواهندکرد. شهر استانبول یکی‌از زیباترین شهرهای ترکیه، و حتی می‌توان گفت جهان، است. این شهر زیبا، به‌عنوان پایتخت گردشگری ترکیه شناخته‌می‌شود.

راهنمای گردشگری استانبول

استانبول خواه با منظره دریایی و بی‌نظیرش، خواه با موزه‌های جذاب‌اش و خواه با مراکز خرید و تفریحی بزرگ و دلباز‌ش توانسته نیاز همه‌نوع مسافری را برطرف کند.

کارهایی که می‌توانید در استانبول انجام داده و لحظات لذت‌بخشی برای خود ایجادکنید، بی‌حدومرز است. همان‌طور که گفتیم در این مطلب قصدداریم برخی مکان‌ها و فعالیت‌هایی که هنگام سفر به استانبول توصیه می‌شود بدون تجربه آن‌ها برنگردید را معرفی کنیم.

هیجان، زندگی و نشاطی که بر استانبول حاکم است، یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های آن برای مسافران به‌شمارمی‌آید. وجود تنگه بسفر، منظره بی‌نظیر دریا، کاخ‌ها و موزه‌های تاریخی و پارک‌های دلباز و زیبای استانبول؛ باعث به‌وجودآمدن مجموعه‌ای از زیبایی‌‌های مدرن و تاریخی شده‌است.

به صراحت می‌توان گفت، شهرهای اندکی در دنیا توانسته‌اند سنت و مدرنیته را متناسب با‌هم و درکنارهم پیش‌ببرند. شهر استانبول به‌خوبی از عهده این‌ کار برآمده و توانسته در کنار بناهای تاریخی، مراکز خرید ساختمان‌های مدرن را به‌صورت چشم‌نوازی جای‌دهد.

ازطرف‌دیگر، شهر استانبول علا‌ه‌بر تمام جذابیت‌های گفته‌شده، با فستیوال‌های گوناگون فیلم و موسیقی نیز لحظات هیجان‌انگیزی برای گردشگران ایجادمی‌کند.

کارهایی که حتما باید هنگام سفر به استانبول انجام دهید.

راهنمای گردشگری استانبول را با لیستی از جذاب‌ترین فعالیت‌ها که برای گردشگران در استانبول هیجان‌انگیز خواهدبود؛ آغاز می‌کنیم.

به دیدن بنای تاریخی سلطان احمد بروید

بنای سلطان احمد که در یکی از معروف‌ترین و تاریخی‌ترین ایل‌های استانبول، فاتح، قرارگرفته‌است، هرسال توجه گردشگران خارجی و ترکیه‌ای را به‌خود جلب‌می‌کند. سلطان احمد با رنگ‌وبوی تاریخی، معماری فوق‌العاده جذاب، مراکزخرید و تفریحی بی‌نظیر و سمبلی از فرهنگ و هنر ترکیه؛ یکی‌از محبوب‌ترین محل‌ها برای گردش و گشت‌وگذار استانبول است.

راهنمای گردشگری استانبول

سلطان احمد را با نام قلب تاریخی استانبول نیز می‌شناسند. درعین‌حال، محل قرارگیری سلطان احمد روی اولین تپه شهر هفت‌تپه استانبول می‌باشد.

وقتی صحبت از سلطان احمد می‌شود اولین جاهایی لیدرهای استانبول به شما پیشنهاد خواهندکرد، عبارتند از:

  • کاخ توپکاپی
  • مسجد ایاصوفیه
  • مسجد سلطان احمد
  • میدان جذاب سلطان احمد
  • موزه آثار ترک و اسلام
  • موزه آثارباستانی استانبول
  • موزه موزاییک
  • آب‌انبار باسیلیکا

میدان سلطان احمد، محلی است که ورود ماشین‌ها و موتورها ممنوع بوده و گردشگران تنها می‌توانند از پیاده‌روی در سنگ‌فرش آن لذت ببرند. قرارگیری بناهای دیدنی و مناطق تفریحی در نزدیکی هم، برای گردشگران نکته بسیار جذابی است.

بیشتر بخوانید: موزه‌ های استانبول :‌ معرفی 5 موزه فوق‌العاده برای علاقمندان به تاریخ و هنر

گشتی در مناطق اطراف بی‌اوغلو داشته‌باشید

برای عده‌ای از گردشگران که می‌خواهند منطقه پرجنب‌وجوش استانبول را ببیند و با فرهنگ سنتی ترکیه بیشتر آشنا شوند، گشتن در منطقه بی‌اوغلو، به‌ویژه محله‌های گالاتا و تکسیم، بسیار لذت‌بخش خواهدبود.

راهنمای گردشگری استانبول

از برج گالاتا شهر را تماشا کنید

یکی‌از دیدنی‌ترین منطقه‌های استانبول که در سمت اروپایی و در منطقه بی‌اوغلو قرارگرفته، گالاتا می‌باشد. این منطقه با نمادهای بی‌نظیر تاریخی و فرهنگی، یکی از توریستی‌ترین مناطق ترکیه است.

وجود برج گالاتا، کافه‌ها،بارها، مغازه‌ها و رستوران‌های بی‌نظیر ترکیه با سرو غذاهای ترک و بین‌المللی در تمام ماه‌های سال، بخش عظیمی از گردشگران را به طرف گالاتا روانه می‌کنند.

قیمت تفریحات استانبول

گشتن در اصلی‌ترین میدان شهر، تکسیم، را فراموش نکنید

هرجا سخن از شهر استانبول باشد، به دفعات بسیار زیادی اسم میدان تکسیم، خیابان استقلال و منطقه جهانگیر به‌گوش‌می‌خورد. میدان تکسیم که مرکزی‌ترین میدان شهر است، به‌عنوان فرهنگ زنده استانبول شناخته می‌شود. به‌عبارتی شما می‌توانید با قدم زدن در این میدان، گشتن در مغازه‌ها و مراکز خرید و رفتن به دکه‌های اغذیه‌فروشی جذاب، پی به نوع زندگی در مرکز شهر استانبول ببرید.

بیشتر بخوانید: آیا مراکز خرید استانبول نزدیک میدان تقسیم را می‌شناسید؟

راهنمای سفر به ترکیه

اگر هنگام سفر به استانبول، سری به منطقه تکسیم زدید؛ از قدم‌زدن در جاده استقلال غافل نشوید. این خیابان یکی‌از معروف‌ترین و محبو‌ب‌ترین خیابان‌های استانبول برای اهالی استانبول و توریست‌هایی است که برای دیدن شوروشوق زندگی، به استانبول سفر کرده‌اند.

سواحل اروپایی و آسیایی تنگه بسفر را از یادنبرید

همان‌طورکه می‌دانید، استانبول یک شهر اروسیایی است. تنگه بسفر در شهر استانبول، حدفاصل دو قاره اروپا و آسیا می‌باشد. وجود تنگه بسفر یکی‌از جذابیت‌های بی‌نظیر ترکیه و شهر استانبول است. تنها با طی کردن پل‌های روی تنگه می‌توانید از قاره آسیا به قاره اروپا سفر کنید.

راهنمای گردشگری استانبول

در لیست راهنمای گردشگری استانبول ، یکی‌از مهم‌ترین موارد، گشت‌وگذار در تنگه بسفر یا بوغاز استانبول می‌باشد. برای این‌کار بهتراست از کشتی‌ها و قایق‌های موجود در تنگه استفاده کرده و تور هیجان‌انگیزی را در بوغاز 37 کیلومتری استانبول تجربه کنید.

سوار اتوبوس‌های روباز شهری شوید

همان‌طور که می‌دانید شهرهای بزرگ ترکیه مانند استانبول، سیستم‌ حمل‌ونقل عمومی بسیار قوی و گسترده‌ای را برای شهروندان و گردشگران فراهم کرده‌اند. یکی‌از جذاب‌ترین وسایل نقلیه که معمولا بسیار موردتوجه توریست‌ها قرار می‌گیرد؛ اتوبوس‌های روبازی است که در شهر زیبای استانبول می‌گردند.

تور استانبول

می‌توانید با سوار شدن به این اتوبوس‌ها، از گردش در شهر لذت‌برده و مناظر بی‌نظیر استانبول را تماشا کنید.

از موزه‌های استانبول بازدید کنید

بی‌شک یکی از جذاب‌ترین مکان‌های هرشهر، موزه‌ها و اماکن تاریخی آن است. موزه‌های هر شهری نشانگر تاریخ، فرهنگ و تمام اتفاقات تاریخی است که در طول سالیان سال در آن به‌وقع‌پیوسته است و شهر را به حالت امروزی‌اش رسانده‌است. به‌عبارتی می‌توان گفت برای شناخت هر شهر، یکی از مهم‌ترین اقدامات، بازدید از موزه‌ها و مطالعه درباره تاریخ و فرهنگ آن است.

راهنمای سفر به ترکیه

موزه‌های استانبول ازجمله جذاب‌ترین مشخصه‌های این شهر برای گردشگران و افرادی علاقمند به تاریخ است. چند نمونه از بهترین موزه‌های استانبول عبارتند از: موزه باستان‌شناسی، موزه ایاصوفیه، کاخ موزه توپکاپی، موزه هنرهای مدرن استانبول، موزه آثار اسلام و ترک و موزه معروف راحمی کوچ.

در کافه‌ها و رستوران‌های استانبول طعم‌های بی‌نظیری را تجربه کنید

یکی‌از مهم‌ترین جایگاه‌ها در لیست راهنمای گردشگری استانبول، متعلق به کافه‌ها و رستوران‌های استانبول است. طعم‌های بی‌نظیر غذاهای ترک و بین‌المللی که در رستوران‌های خوش‌منظره استانبول سرو می‌شود، یکی‌از بهترین تجربه‌های سفر برای شما خواهدبود.

شما می‌توانید در رستوران‌های نزدیک تنگه بسفر نشسته و با تماشای منظره بی‌همتای تنگه، قهوه ترک را به‌همراه لوکو‌م‌های بی‌نظیر ترکیه، نو‌ش‌جان کنید یا طعم بی‌همتای غذاهای ترک را بچشید.

راهنمای گردشگری استانبول

زیست شبانه در ترکیه

استانبول یکی‌از شهرهای بزرگ ترکیه است که زندگی شبانه آن نیز به اندازه زندگی در روز، هیجان‌انگیز و جذاب است. شوروهیجان مردم در شب‌های استانبول نیز یکی‌از ویژگی‌های منحصربه‌فرد این شهر به‌شمارمی‌رود. کافه‌ها، رستوران‌ها، نایت‌کلاب‌ها، بارها و خانه‌های شراب بهترین مکان‌ها برای افرادی است که مشتاق شناخت تفریحات شبانه استانبول هستند.

راهنمای گردشگری استانبول

مراکز خرید شهر را بگردید

از هرچه بگذریم سخن “خرید” خوش‌تر است. اگر مصاحبه‌ای از گردشگران استانبول صورت‌گیرد که در آن از انگیزه افراد برای سفر به استانبول سوال شود، به‌صراحت می‌توان‌گفت، 50% از مسافران تنها به‌خاطر مراکزخرید و برندهای باکیفیت ترکیه به استانبول سفر کرد‌ه‌اند.

دولت ترکیه با آگاهی از این موضوع، مراکزخرید را علاوه‌بر محلی برای خرید به محلی برای تفریح نیز تبدیل کرده‌است. شما ممکن است با ورود به برخی مراکز خرید بزرگ استانبول، ساعت‌های زیادی از روزتان را در آن‌جا سپری کرده و با دست‌هایی پر از کیف‌های خرید به هتل برگردید.

وجود محل‌های بازی کودکان، کافه‌ها و رستوران‌ها، سینما‌ها و نمایشگاه‌های خاص در کنار فروشگاه‌های بهترین برندهای ترکیه، توانسته مراکزخرید را به محلی جذاب و دوست‌داشتنی برای گردشگران تبدیل کند.

راهنمای گردشگری استانبول

در این مقاله راهنمای گردشگری استانبول را به‌طور جامع و کامل برای شما معرفی کردیم. اما همان‌طور که می‌دانید، به همراه داشتن شخص یا اشخاصی به‌عنوان بلد راه، همیشه بهترین روش برای سفرهای کوتاه‌مدت می‌باشد. می‌توان‌گفت، بهترین راه برای سفرهای کوتاه چندروزه، استفاده از تورهای تفریحی به‌همراه تورلیدر است.

امیدواریم از شناختن جنبه‌ها گوناگون استانبول لذت‌برده باشید. می‌توانید تجربه‌های سفر خود را با ما و همراهان یرینو به اشتراک بگذارید.