شهر استانبول یکی از معروف‌ترین شهرهای سرمایه‌گذاری در ترکیه است که به‌عنوان پایتخت اقتصادی این کشور نیز شناخته می‌شود. تعداد مسافران و گردشگران بسیاری که به ترکیه مهاجرت کرده‌اند و زندگی در این شهر، همه مردم کشورهای همسایه و به ویژه مردم ایران را تشویق به سرمایه گذاری در استانبول کرده است.

در چند سال اخیر همان‌طور که می‌دانید؛ ما شاهد نوساناتی در اقتصاد ترکیه نیز بوده‌ایم. این امر فکر بیشتر سرمایه‌گذاران ایرانی را به خود مشغول کرده‌است؛ اما نوسانات ترکیه بسیار کم‌تر از نوسانات اقتصادی در کشور ایران است. به‌همین‌دلیل سرمایه‌گذاری در ترکیه راهی امن برای حفظ سرمایه و دستیابی به یک سود تضمینی است.

همان‌طور که در ابتدا نیز گفتیم، با افزایش تعداد مهاجران به شهر استانبول، تعداد سرمایه‌گذاران در این شهر افزایش یافته و کسب‌وکارها قدرت بیشتری گرفته‌است.

سرمایه گذاری در استانبول

سرمایه گذاری در استانبول

قبل از این‌که به بحث سرمایه‌گذرای و بهترین صنایع برای سرمایه گذاری در استانبول بپردازیم؛ بهتراست یک تعریف کلی از این شهر جذاب داشته‌باشیم. شما باید قبل از سرمایه‌گذاری در هر شهری ویژگی‌های آن را بشناسید.

به‌طور خلاصه زندگی در استانبول، از نظر افرادی که تازه به این شهر وارد می‌شوند، مانند موج‌سواری است. شهری که انگار روی امواج بنا شده‌است؛ تلاطم و جنب‌وجوش، مشخصه اصلی شهر استانبول است. استانبول شهری انباشته از تضادهاست. قدم زدن در استانبول به شما نشان می‌دهد که این شهر هم خوب است و هم بد. ازدحام و کشمکش سربه‌فلک‌کشیده در استانبول یکی از مشخصه‌های جذاب آن برای شروع کار و سرمایه‌گذاری است.

مردم ترکیه استانبول را شهر همیشه بیدار و پرجنب‌وجوشی می‌دانند که همیشه با روی گشاده از فرصت‌ها و ایده‌های جذاب سرمایه‌گذاری استقبال می‌کند. گفته می‌شود حدود 50% از تولیدات کل کشور ترکیه در شهر استانبول انجام می‌گیرد. با توجه به این موضوع، تعداد فعالیت‌هایی که تنها می‌توان در استانبول انجام داد و یا هرگونه فعالیتی که در این شهر قادر به اجرای آن هستیم، بسیار زیاد خواهدبود.

در این مطلب ابتدا مزایا و معایب شروع کار در استانبول را بیان کرده و سپس بهترین فرصت‌های سرمایه گذاری در آن را به شما معرفی خواهیم کرد. اگر قصد سرمایه‌گذاری در این شهر بی‌نظیر را دارید؛ تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

معایب شروع کار و سرمایه گذاری در استانبول

شروع کار در هر شهری، مزایا و معایبی دارد که بدون دانستن آن‌ها نمی‌توان قدم به دنیای کاری گذاشت. در ادامه به بررسی کامل معایب سرمایه گذاری در استانبول خواهیم پرداخت.

 • رقابت بسیار زیاد

تعداد مشاغل فعال در استانبول به قدری زیاد است که شما به سختی می‌توانید در صنعتی با رقابت کم‌تر شروع به فعالیت کنید. شاید با دیدن مشاغل در استانبول به یاد مترو‌های شلوغ ایران بیفتید. ازدحام و جنب‌وجوش در تمامی صنایع بسیار زیاد است و همه تنها یک هدف دارند: کسب درآمد.

همه می‌خواهند خیلی زود به سود بالایی دست پیداکنند و برای تحقق این رویا استانبول را انتخاب کرده‌اند؛ که این مساله کار را برای افرادی که با آگاهی و داشتن استراتژی مناسب به این شهر مهاجرت می‌کند سخت‌تر کرده‌است. رقابت با افرادی که به هرقیمتی قصد فروش محصولاتشان را دارند ممکن است در ابتدای کار شما را کمی خسته کند.

 • دوری از شهرهای تولیدکننده

باوجوداینکه استانبول یک شهر مرکزی است اما با شهرهای تولیدکننده اصلی فاصله زیادی دارد. این قضیه باعث می‌شود که محصولات تولید شده در شهرهای دورتر توسط واسطه‌ها و دلالان به استانبول برسد. دوری محل تولید و پخش یک محصول با محل فروش آن روی دو پارامتر اساسی تاثیر می‌گذارد.

سرمایه گذاری در استانبول

اول تعداد واسطه‌های موجود در این پروسه و بعد افزایش قیمت محصولات. هر واسطه‌ای که محصول را به واسطه دیگر تحویل می‌دهد هزینه‌ای برای سود خودش دریافت خواهدکرد؛ همین مساله باعث می‌شود که محصولاتی که در استانبول فروخته می‌شوند گران‌تر از سایر مناطق باشند.

 • فروش محصولات

بسته‌بندی و فروش دوباره محصولات به شهرهایی که در آن‌ها تولید می‌شوند و یا فروش آن‌ها در استانبول یکی از سختی‌های بیشتر مشاغل در استانبول است. قیمت این محصولات، به دلایلی که گفته شد، بسیار بیشتر از ارزش واقعی آن‌هاست. به این ترتیب اگر قصد سرمایه گذاری در استانبول را دارید باید بدانید که یک فضای رقابتی بسیار بالا در انتظار شماست. خودتان را برای رقابت در بازار استانبول آماده کنید.

مزایای کار کردن و سرمایه‌ گذاری در استانبول

در کنار تمام معایب و مشکلاتی که  گفتیم، سرمایه گذاری در استانبول مزایای فراوانی نیز دارد که شما با دانستن این مزایا تمامی مشکلات را خواهیدپذیرفت. به عبارت دیگر می‌توانیم بگوییم مزایای سرمایه گذاری در این شهر به قدری جذاب است که شما نقاط منفی آن را قبول کرده و سعی خواهید کرد برای حل این مشکلات برنامه‌ریزی کنید.

بیشتر بخوانید: بهترین روش‌ های سرمایه گذاری در ترکیه برای دستیابی به سود تضمینی!

 • اولین مزیت سرمایه گذاری در استانبول پیشرفت دائمی در تمامی صنوف است. همان‌طور که شما نمی‌توانید تمامی کوچه‌پس‌کوچه‌های استانبول را بشناسید، نمی‌توانید برای درآمدتان در این شهر نیز سقفی تعیین کنید. استانبول شهر بزرگی با تعداد مصرف‌کننده بسیار بالاست که بر این تعداد روز‌به‌روز نیز افزوده می‌شود. علاوه‌بر موقعیت خاص جغرافیایی که دارد، این شهر از یک طرف به سمت ازمیت (İzmit) و از طرف دیگر به سمت سیلیوری (Silivri) درحال گسترش است. سرمایه‌گذاری در مناطق مختلف استانبول، مخصوصا مناطقی که درحال توسعه و گسترش هستند، می‌تواند شما را چندین مرحله در همان ابتدای کار جلو ببرد. تنها کافیست، تبلیغات مفید، خدمت‌رسانی و کیفیت کار و محصولتان در ماکسیموم توان‌تان باشد.
 • یکی‌دیگر از مزایای سرمایه گذاری در اتانبول و شروع کار در این شهر، پرجنب‌وجوش بودن و هیجان ذاتی استانبول است. در هر صنعتی که شما فعالیت کنید، موارد جذاب فراوانی برای آموختن‌تان وجود دارد و با افراد بسیار زیادی سروکار خواهید داشت. شناخت مردم استانبول با فرهنگ خاص‌شان بی‌شک برای شما جذابیتی تکرار نشدنی خواهدبود. در موارد بسیاری دیده‌ایم که این شناخت تنها محدود به روابط کاری نشده و تبدیل به دوستی‌های چندین ساله‌ و پایداری شده‌اند.
 • در شهر استانبول احتمال این‌که خدمات و محصولاتتان را نتوایند بفروشید؛ و به عبارتی روی دست‌تان بماند خیلی کم است. بازار استانبول همیشه یک شانس دوباره یا یک پلن B برای شما در چنته خواهدداشت. تنها کافیست محصولات و خدمات‌تان را با صداقت عرضه کنید و نخواهید جنس درجه دو و سه را به خورد مشتری بدهید. در این صورت می‌توانید با تعرفه‌های جذاب تخفیفی محصولات و خدمات‌تان را به فروش برسانید.

بهترین فرصت‌های سرمایه گذاری در استانبول

 • منسوجات

هر روز در شهر استانبول شاهد تاسیس آتلیه‌ها و کارگاه‌های گوناگون منسوجات هستیم. دلیل این افزایش روزافزون کارگاه‌های خیاطی و منسوجات افزایش تعداد ساکنین این شهر است. در کشوری که جمعیت آن حدود 75 میلیون نفر است، جمعیت شهر استانبول نزدیک به 25 میلیون نفر می‌باشد. به عبارت دیگر حدود 33% از جمعیت کشور ترکیه در شهر استانبول متمرکز هستند.

همه این افراد روزانه نیاز به پوشاک دارند که تامین آن برعهده استانبول است.

بیشتر بخوانید: مشاغل ممنوعه در ترکیه برای اتباع خارجی

بهترین سرمایه گذاری در استانبول

 • صنایع غذایی

سرمایه‌گذاری درصنایع غذایی استانبول، علی‌الخصوص فست‌فود، یک سرمایه‌گذاری مطمئن با ریسک خیلی کم و سود بالا در بلندمدت است. هرروز در کوچه‌پس‌کوچه‌ها و خیابان‌های اصلی این شهر میلیون‌ها شخص با موقعیت شغلی و اقتصادی گوناگون درحال رفت‌وآمدند. عده زیادی از این افراد، ناچارند حداقل یکی از وعده‌های غذایی‌شان از رستوران‌ها تهیه کنند. به‌هیمن دلیل شروع این کار با انتخاب یکی از مناطق پرتردد و استراتژیک شهر و خرید یا اجاره مغازه در آن یکی از راه‌های کسب درآمد بالا و معقول است.

سرمایه گذاری استانیول

برای مثال اخیرا در شهر استانبول مغازه‌های پیراشکی فروشی در منطقه الیت بسیار پرتردد و سودآور بوده‌اند. تنها پیراشکی فروشی‌ها نیستند که موردتوجه رهگذران قرار می‌گیرند؛ مغازه‌های دونر نیز از پرمشتری‌ترین رستوران‌ها در استانبول می‌باشند.

 • تاسیس یک شرکت خدماتی

یکی از نیازهای حیاتی انسان پس از خوراک و پوشاک، نیاز به تمیزی است. تاسیس یک شرکت خدماتی که بتواند خانه‌ها و محل کار مردم استانبول را مرتب و تمیز کند، یکی دیگر از سرمایه‌گذاری‌های پرسود در استانبول است. تنها کاری که باید انجام دهید، این است که برنامه‌ریزی شده وارد کار شوید و در یکی از محله‌های معروف استانبول شروع به کار کنید.

بیشتر بخوانید‌:‌ شرایط کار در ترکیه و دانستنی‌ هایی درباره زندگی کاری این کشور

سرمایه گذاری در استانبول

 • افتتاح یک مغازه در مراکز خرید استانبول

یکی از معرفه‌های اصلی شهر استانبول آسمان‌خراش‌ها و مراکز خرید این شهر است. به همین دلیل اگر قصد سرمایه‌ گذاری در استانبول را دارید، افتتاح یک مغازه، با هر محصولی برای فروش، در مراکز خرید استانبول ایده خوبی خواهدبود. برای این کار ابتدا باید سرمایه لازم را جمع کرده و سپس به دفاتر فروش املاک تجاری در یکی از مراکز خرید مشهور استانبول مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید:‌ مراکز خرید استانبول در قسمت اروپایی: با بهترین، زیباترین و ارزان‌ترین مراکز خرید آشنا شوید!

خرید مغازه در استانبول

 • مشاوره

مشکلات اقتصادی، اجتماعی و شخصی در استانبول نیز مانند شهرهای بزرگ ایران ذهن بسیاری از مردم را درگیر کرده‌است. مشاوره‌های خصوصی و یا مشاوره کسب‌وکار در استانبول یکی از مشاغل بسیار سودآور و جذاب در این شهر است. اما به خاطر داشته‌باشید که برای ورود به این حیطه کاری حتما باید مهارت و مدارک آکادمیک لازم را داشته‌باشید.

سرمایه گذاری در استانبول

در این مقاله بهترین راه‌های سرمایه گذاری در استانبول را بررسی کردیم. همان‌طور که می‌دانید راه‌های فراوانی برای سرمایه‌گذاری در این شهر بزرگ وجوددارد که شما می‌توانید با سرمایه‌ای که دارید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. گروه مشاوره و سرمایه‌گذاری یرینو یکی از امن‌ترین انتخاب‌ها برای دریافت مشاوره می‌باشد. کافیست از طریق راه‌های ارتباطی موجود در وب‌سایت یا صفحه اینستاگرام سرمایه‌گذاری یرینو تی وی  با مشاوران متخصص ما تماس گرفته و با مناسب‌ترین گزینه‌های سرمایه‌گذاری برای خودتان در شهر بی‌نظیر استانبول آشنا شوید.