این روزها افراد با هدف‌های مختلف به فکر مهاجرت به کشوری دیگر و شروع زندگی و کار جدید در محیطی جدید هستند. یکی از کشورهایی که مهاجرت به آن به نسبت آسان‌تر از سایر کشورهاست، ترکیه می‌باشد. ترکیه که در همسایگی ایران قرار گرفته، بهترین فرصت را برای تجریه زندگی در خارج از کشور فراهم می‌کند. اما زندگی در ترکیه بدون شغل و درآمد ممکن نیست! بنابراین، لازم است که پیش از سفر به این کشور اطلاعاتی درباره کاریابی در ترکیه به دست آورید.

شاید حالا تصور کنید که چگونه می‌توان شغل موردعلاقه خود را پیدا کرد؟ دشوار به نظر می‌رسد! ولی جای نگرانی نیست. ما در این مطلب قصد داریم تا ریز و درشت چگونگی کاریابی در ترکیه را با شما به اشتراک بگذاریم. ویدیویی نیز در این رابطه ضبط و در اختیار شما قرار گرفته تا درک و فهم مطالب کاریابی را برای‌تان آسان سازد.

بیشتر بخوانید: آیا با شرایط اجاره ملک در ترکیه آشنا هستید؟

کاریابی در ترکیه مستلزم آشنایی به زبان ترکی است

آشنایی با زبان ترکی در کاریابی ترکیه

یکی از شرایط مهم برای یافتن کار در ترکیه، آشنایی با زبان ترکی استانبولی است. ترکی زبان اصلی مردمان کشور ترکیه است. بومیان این کشور با این زبان با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و معاشرت می‌کنند. بنابراین، برای این‌که بتوانید در میان این مردم زندگی و کار کنید، لازم است که زبان ترکی را بلد باشید.

آشنایی با زبان انگلیسی یا عربی نیز گاه مزیت به شمار می‌رود. برخی از شرکت‌ها یا سازمان‌ها افراد مسلط به این دو زبان را نیز استخدام می‌کنند. اما غالباً زبان ترکی در اولویت استخدام کارکنان قرار دارد.

فریب شرکت‌ها و افراد سودجو را نخورید

فریب شرکت های سودجو کاریابی در ترکیه را نخورید

برخی از اشخاص یا شرکت‌های داخل کشور کاریابی در ترکیه را برای شما تضمین کرده و قول کار موردنظرتان را در این کشور می‌دهند. بی‌مقدمه می‌گوییم: گول این شرکت‌ها و یا افراد سودجو را نخورید. این شرکت‌ها با دریافت هزینه‌های هنگفت تضمین کاریابی در ترکیه را می‌دهند، در حالی که نمی‌توان از این طریق در ترکیه کار پیدا کرد. چرا که شرکت‌های ترکیه بدون شناخت افراد، آنان را استخدام نمی‌کنند! مطمئن‌ترین راه برای پیدا کردن کار در ترکیه مراجعه حضوری یا به کمک سایت‌های کاریابی است.

با سایت‌های معتبر کاریابی ترکیه بدون واسطه کار پیدا کنید

وب سایت های معتبر کاریابی در ترکیه

بهترین راه برای پیدا کردن کار در ترکیه، اقدام از طریق وب‌سایت‌های معتبر کاریابی ترکیه است. تعدادی وب‌سایت برای کاریابی در این کشور وجود دارد که کار پیدار کردن شغل را آسان‌تر ساخته است. تمامی این وب‌سایت‌ها رایگان بوده و بدون دریافت هیچ هزینه‌ای رزومه کاری شما را به شرکت‌های مورد نظر ارسال می‌کنند. در ترکیه افرادی که به دنبال شغل هستند، هیچ هزینه‌ای بابت ارسال رزومه از طریق وب‌سایت‌ها پرداخت نمی‌کنند. این شرکت‌ها و کارفرماها هستند که برای یافتن کارکنان هزینه‌ای مشخص می‌پردازند.

کاریابی از طریق وبسایت یک روش عالی برای پیدا کردن شغل بدون سفر به ترکیه و مراجعه حضوری به شرکت‌هاست. در حقیقت، هزینه رفت‌وآمد به ترکیه نیز در جیب‌تان باقی می‌ماند. برخی از وبسایت‌های معروف و معتبر کاریابی ترکیه به شرح زیر است:

با مراجعه به هر یک از این وب‌سایت‌ها می‌توانید رزومه کاری‌تان را ایجاد و به اعلامیه‌های کاری درج شده در آن‌ها ارسال کنید.

حال چگونه در این وب‌سایت‌ها عمل کاریابی را انجام دهیم؟ برای این امر لازم است که در یکی از این وب‌سایت‌ها عضو شده و پروفایل خود را ایجاد کنید. سپس رزومه کاری‌تان را ایجاد کرده و برای اعلامیه‌های کاری مرتبط ارسال کنید.

نحوه نوشتن رزومه و اطلاعاتی که در آن ارائه می‌شود، برای شرکت‌های حاضر در ترکیه بسیار مهم است. برخی از نکات بسیار ریزی وجود دارند که رعایت آن‌ها در ظاهر ساده اما موثر و حیاتی‌اند. برای نمونه، عکس پروفایل خود را متناسب با شغل موردنظرتان انتخاب کنید. شاید در ظاهر بی‌اهمیت جلوه دهد، اما هرچه عکس پروفایل و لباسی که در تصویر پوشیده‌اید به شغل موردنظر شما نزدیک‌تر باشد به همان میزان تاثیر شگرفتی در نظر مثبت کارفرما بر روی رزومه شما خواهد داشت.

دومین بخشی که در رزومه کاری از اهمیت بالایی برخوردار است، ذکر تمامی تجارب کاری‌‌تان چه در ایران و چه در کشورهای دیگر است. عنوان کردن تجارب کاری مرتبط با عنوان شغلی درخواستی می‌تواند شما را در اولویت‌های کارفرما قرار دهد. بنابراین، اگر دنبال یک شغل خاص نیستید و مایل به آغاز کار در حوزه‌های کاری مختلف هستید، توصیه می‌کنیم برای هر شرکت و عنوان شغلی رزومه متفاوتی تدارک دیده و ارسال کنید.

بیشتر بخوانید: اخذ اقامت در ترکیه: روندی آسان و کم‌هزینه برای سکونت در ترکیه

کار موردعلاقه‌تان را در ترکیه از راه دور پیدا کنید

داشتن شغل در ترکیه برای یک زندگی راحت و آرامش‌بخش حیاتی است. گاه پیدا کردن این شغل سخت و دشوار است. اما با توجه به برخی نکات می‌توان به راحتی کار موردنظرتان را پیدا کنید. در این مطلب راه درست و اصولی برای پیدا کردن کار از راه دور و بدون نیاز به سفر ترکیه شرح داده شد. امیدواریم به مطالعه این مطلب به خوبی با این روش آشنا شده و به آسانی شغل موردنظرتان را پیدا کنید.

همان‌طور که در بالا نیز به آن اشاره کردیم، نحوه نوشتن رزومه در کاریابی ترکیه بسیار مهم است. نکات مربوط به نحوه نوشتن آن در بخش مربوطه ذکر شد. آیا شما تا به حال برای شرکت‌های ترکیه‌ای رزومه کاری فرستاده‌اید؟ نتیجه آن چه بوده است؟ تجربه‌ای در رابطه با کاریابی در ترکیه دارید؟ نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.